shopping-bag 0
Przedmioty: 0
Podsumowanie: 0.00 zł
Pokaż koszyk: Zamówienie:

Wpisy

Koszalin zdobyty!

Mecz w Koszalinie miał być najtrudniejszym z dotychczasowych w nowym sezonie i tak też było. Miedziowe wygrały na ciężkim terenie z Energą AZS 26:24 (13:12). Gospodynie zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko.

Pierwszy kwadrans to zdecydowana przewaga akademiczek. Lubinianki w tym czasie zaliczyły pięciominutowy przestój, co wykorzystały rywalki i prowadziły 9:5. W tym momencie role się zmieniły. To gospodynie zaliczyły przestój, a dobrze grające w defensywie i skutecznie w ofensywie miedziowe zaczęły szybko odrabiać straty i schodząc na przerwę prowadziły jedną bramką.

Taki obrót sytuacji podciął nieco skrzydła akademiczkom, które choć starały się doprowadzić do remisu, to w decydujących momentach brakowało im zimnej krwi. Tymczasem podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej przez niemal całą drugą połowę utrzymywały 2-3 brakową przewagę. Niespełna pięć minut przed końcem Metraco Zagłębie prowadziło już 26:22 i choć ostatnie dwie bramki meczu zdobyły koszalinianki komplet punktów pojechał do Lubina.

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 24:26 (12:13)

Energa AZS: Kowalczyk, Sach – Grobelska, Michałów 2, Mazurek 4, Smbatian 3, Tracz, Roszak 4, Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 2, Rycharska 4, Nowicka 2

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak, Rosińska, Górna 1, Piechnik, Ważna 2, Marić 4, Wojtas 2, Belmas, Pielesz 5, Milojević 1.