Wpisy

Kolejni zawodnicy w Zagłębiu!

Zagłębie Lubin pozyskało dwóch nowych zawodników. Ekipę miedziowych zasili Marek Marciniak i Roman Chychykalo!

22-letni Marek Marciniak jest obecnie zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk, wcześniej reprezentował barwy pierwszoligowego GKS-u Żukowo, gdzie był wyróżniającym się graczem. O miejsce w składzie będzie rywalizował z innym prawoskrzydłowym, wychowankiem Zagłębia Krystianem Bondziorem. Nowy zawodnik Zagłębia mierzy 188 cm.

Roman Chychykalo to prawy rozgrywający, reprezentant Ukrainy występuje w czołowej drużynie austriackiej ekstraklasy Bregenz Handball. 25-letni gracz mierzy 193 cm. Wcześniej reprezentował barwy węgierskiego Vàci KSE oraz rosyjskiego Czelabińska.

W zespole pozostają bramkarze Patryk Małecki i Jakub Skrzyniarz, a także zawodnicy z pola Tomasz Pietruszko, Dawid Dawydzik, Mikołaj Szymyślik, Paweł Dudkowski, Michał Stankiewicz, Łukasz Kużdeba, Marcel Sroczyk, Do klubu na nowy sezon dołączyli: Maciej Tokaj, Jakub Moryń i Mikołaj Kupiec. W nowym sezonie w Lubinie nie zobaczymy trójki: Arkadiusz Moryto, Anderson Mollino i Dawid Przysiek.

Z żeńskim zespołem kontrakty przedłużyły: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz, Małgorzata Buklarewicz, Paulina Piechnik, Małgorzata Mączka, Victoria Belmas, Agnieszka Jochymek, Zuzanna Ważna – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z rozgrywającą, ale na razie nie sfinalizowaliśmy tego kontraktu. Szukamy jeszcze jednej rozgrywającej. Wkrótce zdradzimy więcej szczegółów – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Fot. vn.at