Wpisy

Karkut: Zaczynają się mecze o wszystko

W niedzielę o godzinie 17:00 piłkarki ręczne Metraco Zagłębia rozpoczną walkę o mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu rundy finałowej Miedziowe w hali RCS podejmować będą Start Elbląg.

– Zaczynają się mecze o wszystko. Tutaj już nie ma słabych drużyn, a każdy ma jeszcze szanse na medal. Do zdobycia w szóstkach jest aż trzydzieści punktów i wszystko jest jeszcze możliwe. Zdajemy sobie sprawę, że w naszej bezpośredniej rywalizacji o pierwsze miejsce z Lubinem teraz każdy mecz jest niezwykle ważny i może zdecydować o końcowej klasyfikacji. Każdy punkt będzie na wagę złota – mówi Bożena Karkut.

Lubinianki do niedzielnego spotkania przystąpią podbudowane znakomitym występem w meczu Pucharu Polski przeciwko Perle Lublin, wygranym 22:11 – Chciałabym, żeby kolejny mecz w naszym wykonaniu był tak doskonały, jednak zdaję sobie sprawę, że ciężki rozegrać dwa takie spotkania mecz po meczu. Chciałabym żeby ten mecz z Elblągiem podobnie się potoczył. Zdajemy sobie sprawę, że musimy ten mecz wygrać i już czekamy na niedzielne starcie na naszym parkiecie – dodaje szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.