Wpisy

K. Byzdra: Pełna koncentracja

kinia_2Już w sobotę piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin rozpoczną batalię o finał mistrzostw Polski. Miedziowe dwa pierwsze mecze półfinałowej rywalizacji rozegrają w Gdyni.

W ubiegłą środę zakończyłyście ćwierćfinałową rywalizację z KPR-em Jelenia Góra. Jak pożytkowałyście te półtora tygodnia od derbowego spotkania z jeleniogórzankami?

Oprócz ciężkiej pracy na treningach miałyśmy także chwilę czasu na odpoczynek, gdyż mecze z Jelenia Górą kosztowały nas sporo zdrowia. Chociaż wygrałyśmy rywalizację 2:0 nie były to łatwe spotkania, a KPR postawił nam ciężkie warunki.

Kolejnym naszym rywalem będzie Vistal Łączpol Gdynia. Walka o wielki finał rozpocznie się już w najbliższy weekend…

Na pewno te dwa pierwsze mecze będą bardzo ważne, jak nie najważniejsze. Dlatego podejdziemy do tych spotkań bardzo mocno skoncentrowane i zdeterminowane.

W półfinale rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwyciestw. Przynajmniej jedna wygrana w Gdyni postawi Was w dobrej sytuacji przed meczami w Lubinie?

To jest cel minimium, ale my koncentrujemy się na każdym najbliższym spotkaniu i z każdego meczu chcemy wyjść zwycięsko. Dołożymy wszelkich starań, aby tak było.

W obecnym sezonie Zagłębie ogrywało Łączpol trzykrotnie, dwa razy w lidze, raz w Pucharze Polski. Będzie to miało jakieś znaczenie przy półfinałowej rywalizacji?

Można powiedzieć, że dzięki temu mamy lekką przewagę psychologiczną nad rywalem. Te mecze jednak są już za nami i trzeba o nich zapomnieć. Teraz myślimy tylko i wyłącznie o półfinałowych starciach z Łączpolem. W play-off każdy mecz jest inny i każdy może decydować o być albo nie być w finale.

Na kogo w zespole z Gdyni trzeba będzie zwrócić największą uwagę?

Łączpol charakteryzuje się tym, że jest zespołem nieobliczalnym. Każda z zawodniczek jest groźna na swojej pozycji.

Ostatnio dowiedzieliśmy się o Twoich przenosinach do Budućnost Podgorica. Gra w tak silnej drużynie, to wielkie wyróżnienie dla każdej zawodniczki…

Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych drużyn w Europie, ale na razie nie myślę o tym, co będzie w przyszłym sezonie. Koncentruję się na naszych najbliższych meczach i na celach jakie sobie założyłyśmy. Wciąż jestem zawodniczką Zagłębia i do Pucharu Polski chcę dołączyć także medal mistrzostw Polski, najlepiej złoty.