Wpisy

Juliana w siódemce kolejki

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie czternastu zawodniczek, które swoją postawą na parkiecie zasłużyły na miejsce w Siódemce 9. kolejki.

W siódemce znalazła się nowa zawodniczka KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Juliana Malta. W rezerwie jest Karolina Semeniuk-Olchawa.

Siódemka kolejki:

Bramkarka: Izabela Czarna (Energa AZS Koszalin) [2]

Lewe skrzydło: Karolina Kalska (Vistal Gdynia) [2]

Lewe rozegranie: Katarina Dubajova (Olimpia-Beskid Nowy Sącz) [2]

Środek rozegrania: Małgorzata Buklarewicz (KPR Jelenia Góra) [2]

Prawe rozegranie: Juliana Malta Varela (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [1]

Znakomity debiut z PGNiG Superlidze oraz w zespole KGHM Metraco Zagłębia Lubin, zaliczyła brazylijska rozgrywająca. Na parkiecie pojawiła się pod koniec drugiej połowy i błyskawicznie wpisała na listę strzelców. Łącznie zdobyła cztery gole, często asystowała koleżankom, ale też z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w grze obronnej. Udowodniła, że jest zawodniczką uniwersalną, grała na lewej i prawej połówce.

Prawe skrzydło: Małgorzata Majerek (MKS Selgros Lublin) [6]

Kołowa: Sylwia Matuszczyk (Energa AZS Koszalin) [2]

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Aleksandra Baranowska (MKS Selgros Lublin) [1]Lewe skrzydło: Kinga Grzyb (Start Elbląg) [4]Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Energa AZS Koszalin) [1]Środek rozegrania: Karolina Semeniuk-Olchawa (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [3]Prawe rozegranie: Lidia Żakowska (KPR Jelenia Góra) [5]Prawe skrzydło: Jessica Quintino (Vistal Gdynia) [6]Kołowa: Monika Stachowska (Pogoń Baltica Szczecin) [3]

Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl