Wpisy

Jochymek: Wszystko leży na parkiecie

Przed derbowym meczem z KPR-em Kobierzyce rozmawialiśmy z naszą skrzydłową, Agnieszką Jochymek.

Przed nami kolejne ligowe spotkanie. Tym razem z KPR-em Kobierzyce. Jak ocenisz tego rywala?

Na pewno jest to rywal nieobliczalny. Dodatkowo to pojedynek derbowy, a doskonale wiemy, że są to mecze pełne emocji i dlatego spodziewamy się ciężkiego spotkania.

Aby myśleć o mistrzostwie nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów.

Dokładnie. Każda strata punktów będzie oddalać nas od upragnionego złota,.

Kluczem do Waszych zwycięstw jest znakomita obrona. Podobnie będzie i tym razem?

Zdajemy sobie sprawę, że w każdym meczu obrona jest kluczowa. My nie raz udowodniliśmy, że potrafimy obroną wygrywać mecze i wierzę, że tak będzie i w środę. Liczę, że podczas tego meczu naszym ósmym zawodnikiem będą kibice.

Po ostatnim maratonie meczowym nadeszła chwila wytchnienia. Dla borykającego się z problemami naszego zespołu to był doskonały czas na dojście do zdrowia.

Oczywiście. Był to czas, kiedy mogłyśmy złapać chwile oddechu i jesteśmy w pełni gotowe na derby.

Jak oceniasz nasze szanse na złoto w obecnym sezonie?

Jak najbardziej są realne. Wierzę w nasz zespół i wiem, że do końca będziemy walczyć, by na koniec sezonu cieszyć się ze złota. Do tego jednak jeszcze długa droga, a do tego czasu skupiamy się na kolejnych przeciwnikach. Wszystko leży na parkiecie…

W obecnym sezonie gramy także o Puchar Polski. Jak przyjęłaś informację, że gospodarzem decydującego meczu będzie Gniezno?

Myślę, że jest to dobra promocja piłki ręcznej, gdyż Gniezno ma nową halę i wielu sympatyków naszej dyscypliny. Miejscowy zespól świetnie radzi sobie w 1 lidze. Jest to też korzystna lokalizacja dla kibiców obu drużyn, a na ich wsparcie bardzo liczymy!

Po meczu z KPR-em przyjdzie czas na przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jak one wyglądają u Ciebie?

Dla mnie najważniejsze jest, by czas świąteczny spędzać z moją rodziną, bo w ciągu roku niewiele go mamy dla siebie. Jest to czas kiedy na spokojnie, bez pospiechu razem siadamy do stołu i możemy cieszyć się sobą.

Nie będziecie miały zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż już we wtorek zagracie w Lublinie z Perłą.

Zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy miały za dużo wolnego i na pewno w Święta, kiedy inni będą spędzać ten czas w gronie rodzinnym my będziemy przygotowywać się do meczu z Lublinem. Wiemy, jak ważne spotkanie nas czeka!

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1494

UWAGA: Bilet na mecz z KPR Kobierzyce obowiązuje również na mecz PGNiG Superligi Mężczyzn Zagłębie Lubin – Arka Gdynia o godzinie 19:00.