Wpisy

Jeśli Pogoń, to emocje

Są tacy rywale, z którymi toczymy bardzo wyrównane boje, a spotkania są emocjonujące i trzymają w napięciu do ostatnich sekund. Właśnie takim przeciwnikiem jest Pogoń Szczecin, którą podejmiemy w sobotę o godzinie 18:00 w hali RCS w Lubinie.

Przyjrzyjmy się sześciu ostatnim spotkaniom obu ekip. Dwa ostatnie mecze kończyły się remisami i serią rzutów karnych, które raz wygrała Pogoń, raz Zagłębie. W pozostałych starciach również emocji nie brakowało, choć tym razem obeszło się bez rzutów karnych. Mecze zespoły rozstrzygały na swoją korzyść, ale po zwycięstwie nie większym niż dwubramkowe.

Czy tym razem będzie podobnie? Za Miedziowymi przemawia na pewno atut własnego parkietu i to, że od początku sezonu prezentują się lepiej od rywali ze Szczecina. Pogoń do tej pory wygrała tylko raz – z ostatnim zespołem w stawce, Arką Gdynia.

Lubinianie wygrali dwa mecze, w tym również z Arką, ale mają na swoim koncie także zwycięstwo w Kaliszu z miejscowym MKS-em. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera mają na swoim koncie sześć punktów i zajmują ósme miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn.

6. seria PGNiG Superligi Mężczyzn
6.10.2018 (sobota) godz. 18:00
MKS Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Hala RCS w Lubinie
Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1192