Wpisy

Integracyjna „Ręczna z Klasą”

W zdrowym ciele zdrowy duch! Dzisiejsza odsłona naszej akcji była wyjątkowa. „Ręczna z Klasą” przyciągnęła do hali Regionalnego Centrum Sportowego trzy grupy, łącznie kilkadziesiąt osób.

Pod hasłem „Ręczna z Klasą” odbyły się dziś zajęcia sportowe dla uczniów Społecznego Gimnazjum Sportowego, podopiecznych „Akademii Życia” oraz Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie – Nas nigdy nie trzeba namawiać na tego typu akcje. Jak widać stawiliśmy się dzisiaj w pokaźnym gronie, przy okazji zaprosiliśmy współpracujących z nami gimnazjalistów i podopiecznych z Akademii Życia. Chodzimy na mecz piłki ręcznej, tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy dziś uczestniczyć w zajęciach, prowadzonych przez szczypiornistów. Trzymamy za nich kciuki i będziemy kibicować podczas meczów – mówi Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego PobytuSenior w Lubinie.

Dzisiejszy WF prowadził Michał Stankiewicz, w asyście Mirosława Gudza oraz zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin i zarazem reprezentantek swoich krajów czyli Kingi Grzyb (Polska), Juliana Malta (Brazylia) i Żana Marić (Chorwacja) – Przyznam szczerze, że pierwszy raz zdarzyło mi się prowadzić trening z ta liczą i zarazem zróżnicowaną grupą. Ćwiczenia dostosowaliśmy jednak do każdego. Jest dużo sportu i zabawy. Dodam, że podziwiam seniorów za ich zaangażowanie i serce wkładane w każde ćwiczenie – mówi „Stanek”.

Była rozgrzewka, slalom z piłką, rzuty wolne i karne. Dzisiejsi uczestnicy mogli poznać tajniki piłki ręcznej, świetnie się przy tym bawiąc.  Zanim odbyły się zajęcia grupy zwiedziły halę Regionalnego Centrum Sportowego. Uczestnicy akcji dowiedzieli się wielu ciekawostek o lubińskim obiekcie, mogli także zobaczyć niemal każdy zakamarek hali, w tym korty do squasha, sale konferencyjną i VIP, małą salkę gimnastyczną, szatnie oraz trybunę VIP.

Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubnie.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w akcji prosimy o zgłaszanie się pod adresem: p.kulesza@zaglebie.lubin.pl oraz l.lemanik@zaglebie.lubin.