Wpisy

II liga kobiet: Pierwsze punkty rezerw

W sobotę w Jastrowiu w trzeciej kolejce II Ligi Kobiet podopieczne Anny Siekaniec zmierzyły się z miejscowym UKS Gimnasion Jastrowie. Mecz zakończył się wygraną lubinianek 24 : 22 (15 : 10).

Początek spotkania ułożył się bardzo pomyślnie dla zawodniczek Zagłębia. Dzięki niesamowitej postawie Poli Lisowicz w bramce i skutecznej grze zespołu w ataku w 15 minucie na tablicy widniał wynik 8 : 0. Wydawało się, że będzie to mecz do jednej bramki. Jednak miejscowe otrząsnęły się i systematycznie odrabiały straty wykorzystując nierówną grę zespołu gości.

– Dziewczęta zbyt szybko uwierzyły, że łatwo wygrają mecz. Rozprężenie spowodowało serię błędów. Jak się za bardzo chce i jest presja to trzęsą się ręce i nic nie wychodzi. Cieszę się, że dziewczyny powalczyły  i mimo problemów dowiozły zwycięstwo do końca – skomentowała Anna Siekaniec.

UKS Gimnasion Jastrowie – MKS Zagłębie II Lubin 22 : 24 (10:15)

Zagłębie : Lisowicz, Bogucka, Rola, Rippel – 1, Daszkiewicz – 7, Robótka – 1, Walczak – 5, Szymczyk, Łuczkowska – 4, Brenkus – 4, Struta – 1, Rosiak – 1, Niedzielska.