Wpisy

Hartman: Nie mamy zamiaru odpuszczać

W październiku piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin czeka kolejny meczowy maraton. Mecze ligowe oraz prestiżowe starcie z bardzo silnym rywalem w europejskich pucharach. Chwilę przerwy w rozgrywkach wykorzystaliśmy na rozmową z naszą rozgrywającą, Malwiną Hartman.

Maraton meczowy za nami. 6 meczów i 6 zwycięstw mówi chyba samo za siebie?

Tak to prawda. Początek sezonu możemy uznać za udany. Nie spoczywamy jednak na laurach i walczymy dalej. Oby passa trwała jak najdłużej!

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Będzie trochę czasu na odpoczynek?

Za dwa tygodnie mamy kolejne mecze. Dostałyśmy trochę czasu na odpoczynek, ale od poniedziałku ruszamy z przytupem. To idealny moment na dopracowanie i poprawę elementów, które do tej pory szwankowały.

Po przerwie możemy nadal spodziewać się tak rozpędzonego Zagłębia?

No oczywiście! Nie mamy zamiaru odpuszczać i na pewno damy z siebie wszystko!

W październiku czeka Was kolejny meczowy maraton. Mecze ligowe przeplatać będziecie pucharowymi. W 2 rundzie Pucharu EHF zagramy z duńskim Herning. To bez wątpienia rywal z najwyższej półki.

Bez wątpienia zespół z Danii to wymagający przeciwnik. Duńska piłka ręczna jest na bardzo wysokim poziomie już od najmłodszych grup wiekowych. Zadziwia ich wyszkolenie techniczne, jak i motoryczne. Myślę, że mecz z Herning-Ikast Handbold będzie dla nas idealnym sprawdzianem. Będziemy mogły porównać nasze umiejętności na tle tak dobrego zespołu spoza kraju. Pierwszy mecz gramy na wyjeździe, a tydzień później u siebie. To trudny przeciwnik i nie będzie miejsca na popełnienie prostych błędów. Musimy zagrać mocno w obronie i skutecznie w ataku. Każdy element musi w tych meczach funkcjonować najlepiej jak potrafimy. Damy z siebie wszystko i na pewno zostawimy serducho na boisku. To będzie dobre widowisko.

Jesteś bardzo młodą zawodniczką. Jak odnalazłaś się w drużynie Miedziowych?

Tak, jestem najmłodsza. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie jeszcze wiele pracy, ale mam tutaj możliwość rozwoju i wielkie wsparcie od bardziej doświadczonych koleżanek. Motywacji mi nie brakuje i mam się od kogo uczyć.