Wpisy

Gudz: Wyjdziemy, żeby walczyć

Już dzisiaj kolejny mecz ligowy rozegrają nasi piłkarze ręczni. Przed meczem z Vive Tauron Kielce rozmawialiśmy z kapitanem Zagłębia, Mirosławem Gudzem.

Pierwsze słowa, które przychodzą Ci na myśl, kiedy słyszysz Vive Kielce?

Pełen profesjonalizm – to na pewno kojarzy mi się z Vive. I można mówić tu o profesjonalizmie w każdym calu, nie tylko w aspekcie sportowym. Właśnie to jest jednym z głównych elementów, dzięki którym Vive znajduje się się w tym miejscu, w którym się znajduje, nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Jak pochodzicie do starcia z tak utytułowanym rywalem?

Przede wszystkim wyjdziemy, żeby walczyć. Wszyscy wiedzą jaką siłą dysponuje Vive. Mają na każdą pozycję po dwóch klasowych zawodników. Na pewno jednak nie położymy się przed nimi i nie oddamy punktów za darmo.

W ostatnim czasie notujecie bardzo dobre wyniki.

Można powiedzieć – w końcu. Cieszymy się, że zbieramy kolejne punkty i to po naprawdę dobrych meczach, z wymagającymi rywalami. Ostatnia wygrana w Szczecinie pokazała, że te wcześniejsze zwycięstwa nie były przypadkowe. Wierzymy, że to dobry prognostyk przed dalszą częścią sezonu.

To jest to Zagłębie, o którym mówiliśmy jeszcze przed sezonem?

Pomimo ostatniej dobrej passy nikt nie popada w hurraoptymizm. Wiemy, że początek sezonu nie był dla nas udany, ale to już za nami. Liczy się tu i teraz. Czy to już jest to Zagłębie? Na pewno jeszcze nie. Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale na pewno zwycięstwa i kolejne punkty budują.