Wpisy

Do trzech razy sztuka

Po dwóch pierwszych meczach nowego sezonu piłkarze ręczni Zagłębia Lubin pozostają bez punktów. W podobnej sytuacji są niedzielni rywale miedziowych, MMTS Kwidzyn.

Obydwie drużyny mają na rozkładzie mecze, w których nie byli faworytami oraz takie, w których mogły pokusić się o punkty. Lubinianie na inaugurację sezonu prowadzili do przerwy z Pogonią Szczecin 13:5, aby przegrać ostatecznie 21:22. W środę podopieczni Pawła Nocha zagrali na wyjeździe z aktualnymi mistrzami Polski, Vive Tauron Kielce. Miedziowi w starciu z potentatem ligi zaprezentowali się przyzwoicie w drugiej połowie, jednak już do przerwy sprawa zwycięstwa była rozstrzygnięta, gdyż podopieczni Talanta Dujszebajewa wygrywali 20:7. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 37:22.

Kwidzynianie mają za sobą konfrontacje z wicemistrzami Polski, Orlen Wisłą Płock i Stalą Mielec, która przeszła przed sezonem małą rewolucję kadrową. Co ciekawe zarówno z nafciarzami, jak i z ekipą z Mielca MMTS notował identyczne wyniki – 23:31. O ile na inaugurację sezonu w Płocku takiego wyniku można było się spodziewać, o tyle tak wysoka porażka w Mielcu chluby z pewnością nie przynosi.