Wpisy

„Czternastka” najlepsza

W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbył się turniej piłki ręcznej dla dzieci z klas 4-5 szkół podstawowych. Najlepsza podczas zmagań okazała się SP 14 w Lubinie.

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn, podzielonych na dwie grupy. W zespołach występowali chłopcy, dziewczynki, były również zespoły mieszane. Dwa pierwsze miejsca w grupie A i B zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Turniej zorganizowali trenerzy grup młodzieżowych MKS Zagłębie Lubin. Zawody były doskonałą promocją piłki ręcznej wśród najmłodszych – Wszystkim nam zależy na tym, żeby piłka ręczna była jak najbardziej popularną dyscypliną sportu i żeby jak najwięcej dzieci naszą dyscyplinę uprawiało. Na turnieju gościmy dzieci, które na co dzień nie trenują piłki ręcznej, mają z nią do czynienia podczas zajęć wychowania fizycznego w szkołach i naprawdę dają sobie radę – mówi Beata Miazga, trener grup młodzieżowych MKS Zagłębie Lubin.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące SMS ruszyło w ubiegłym roku. Pomysł od razu przypadł do gustu absolwentom gimnazjów. Dotychczasowe liceum zmienia się w Niepubliczny Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego. W jego skład wejdzie działające już Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego MKS Zagłębie Lubin oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Jest to już profesjonalna szkoła, w które dzieci będą trenować piłkę ręczną, nie tylko się w nią bawić. Mamy 16 godzin wychowania fizycznego, a także wszystkie inne zajęcia lekcyjne. Treningi odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów, między innymi byłych zawodników i zawodniczek Zagłębia Lubin oraz szkoleniowców zespołów superligowych Bożeny Karkut i Bartłomieja Jaszki – dodaje Beata Miazga.

Klasyfikacja końcowa:

Grupa A:

1 SP 14 Lubin (dziewczynki)

2 SP 14 II Lubin (chłopcy)

3 SP 7 Lubin (drużyna mieszana)

4 Szkoła Społeczna

5 SP 12 Lubin (dziewczynki)

Grupa B:

1 SP 14 Lubin (chłopcy)

2 SP 12 Lubin (chłopcy)

3 SP 1 Lubin (chłopcy)

4 SP Rudna

Placówka ogłasza nabór na nowy rok szkolny dzieci i młodzież uzdolnioną sportowo w dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna, lekkoatletyka, łyżwiarstwo szybkie w klasach 6 i 7 szkoły podstawowej oraz I i II liceum ogólnokształcącego . Szkoła mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Sybiraków 11 w Lubinie, a korzysta z bazy sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Osoby zainteresowane mogą się też kontaktować z trenerami:

PIŁKA NOŻNA – zasady i terminy naborów określone przez Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin (kontakt: Jacek Jurkiewicz tel. 609 502 344)

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT– zasady i terminy naborów określone przez MKS Zagłębie Lubin (kontakt: Elżbieta Szczepaniak tel. 501 718 617)

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – zasady i terminy naborów określone przez MKS Zagłębie Lubin (kontakt: Sebastian Gałach tel. 509 861 935)

SPORTY INDYWIDUALNE– zasady i terminy określone przez właściwe kluby sportowe (lekkoatletyka kontakt: Mariusz Knull tel. 660 462 809, łyżwiarstwo szybkie kontakt: Piotr Wawnikiewicz 605 435 400).