Wpisy

Czas na AZS

Przed nami trzecia kolejka rundy finałowej PGNiG Superligi Kobiet. W niedzielę o godzinie 17:00 piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w hali RCS podejmą innego kandydata do mistrzowskiego tytułu, AZS Energę Koszalin.

Akademiczki, aby myśleć o poprawieniu swojej pozycji muszą zacząć wygrywać. AZS do prowadzącej dwójki Perła Lublin – Metraco Zagłębie traci dziewięć punktów, ale ma też osiem „oczek” przewagi nad czwartym KPR-em Kobierzyce. Ekipa z Koszalina rundę finałową zaczęła od starcia z Perłą i długo prowadziła, by ostatecznie przegrać 21:24.

Lubinianki w dwóch meczach rundy finałowej zdobyły dwa punkty. Po zwycięstwie w rzutach karnych ze Startem Elbląg przyszedł czas na spotkanie, rozegrane awansem w Szczecinie. Miedziowe były bardzo blisko zgarnięcia kompletu punktów, jednak wygrana uciekła im w końcówce.

Meczem z Energą Koszalin Metraco Zagłębie będzie chciało wrócić na właściwe tory i zwiększyć swoje szanse na mistrzostwo Polski. Miedziowe pokazały niedawno siłę w półfinałowym meczu Pucharu Polski z Perłą Lublin i taką drużynę chcemy oglądać w kolejnych starciach.

Runda finałowa – 3. kolejka
Metraco Zagłębie Lubin – AZS Energa Koszalin
7.04.2019 (niedziela) godz. 17:00
Hala RCS w Lubinie
Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1487