Wpisy

Copperfield poprowadził lekcję WF-u

Nie lada niespodzianka czekała dziś na uczniów klas sportowych. Lekcję WF-u poprowadził rozgrywający Zagłębia Lubin, Dawid Przysiek.

Z okazji, zbliżającego się Dnia Nauczyciela postanowiliśmy wyręczyć wychowawców. W rolę nauczyciela wcielił się Dawid Przysiek, który na co dzień występuje w superligowej drużynie Zagłębia Lubin – Jest to młodzież, która gra i trenuje piłkę ręczna, dlatego na tym będziemy się skupiali. Zachęcamy przy okazji wszystkich do aktywnego spędzania czasu, a dzieci aby nie opuszczały zajęć z wychowania-fizycznego. Pamiętam, że za moich czasów wyczekiwało się tych lekcji – mówi „Copperfield”.

Po krótkiej rozgrzewce przyszedł czas na ćwiczenia typowo z piłki ręcznej. Uczniowie uważnie słuchali rad Dawida Przysieka, a także swojej nauczycielki Bożeny Karkut, która na co dzień jest trenerem żeńskiej drużyny Metraco Zagłębia Lubin – W szkole jest to zupełnie inna praca, bo tutaj tak naprawdę wszystkiego trzeba uczyć – nie tylko sportu, ale i kultury, patriotyzmu czy koleżeństwa – mówi Bożena Karkut.

Dzień Nauczyciela już w najbliższą sobotę. 14 października odbędą się także dwa mecze piłki ręcznej w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie – o godzinie 13:00 męska drużyna Zagłębia Lubin zagra ligowy mecz z Orlen Wisła Płock, o godzinie 18:30 w 2. rundzie Pucharu EHF piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzą się z węgierskim Debreczynem.

Bilety na: http://ticketik.pl/