Wpisy

Ciężkie zadanie Miedziowych

Piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka gra o punkty na ciężkim terenie. W sobotę w 11. serii PGNiG Superligi Mężczyzn Miedziowi zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole.

Opolanie zajmują w ligowej tabeli piąte, lubinianie dziewiąte miejsce. Obie ekipy dzieli pięć punktów i to gospodarze tego spotkania będą faworytem. Gwardia zaliczyła pięć kolejnych zwycięstw z rzędu, ogrywając w lidze MKS Kalisz, Stal Mielec, Chrobrego Głogów i Wybrzeże Gdańsk. Wygraną opolanie zanotowali również w meczu Pucharu EHF przeciwko Słoweńskiemu Gorenje, ale wynik 23:21 nie wystarczył do awansu.

Zagłębie do Opola uda się podbudowane ostatnim zwycięstwem z wyżej notowanym MMTS-em Kwidzyn. Na wygraną z tym rywalem lubinianie czekali ponad cztery lata i w końcu dopięli swego, wygrywając 23:21.

Gwardia to dla Miedziowych rywal niewygodny. Opolanie wygrali cztery ostatnie bezpośrednie mecze. Zagłębie, po przełamaniu złej passy z Kwidzynem stanie przed szansą na przełamanie kolejnego rywala – Musimy zagrać dobrze w obronie i być skoncentrowanym przez całe spotkanie. W sporcie wszystko jest możliwe. Wszystko jest w naszych rękach, głowach i nogach, a także w sercu. Ważne ile tego serca na parkiecie zostawimy – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 19:00.