Wpisy

Brazylijka oficjalnie przedstawiona (wideo)

Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiliśmy nową zawodniczkę KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Adrianę do Nascimento Limę. Pochodząca z Brazylii rozgrywająca podpisała z naszym klubem 1,5-letni kontrakt.

Na konferencji pojawili się szkoleniowiec żeńskiej drużyny, Bożena Karkut, prezes klubu Witold Kulesza i oczywiście Adriana do Nascimento. W roli tłumacza wystąpiła inna z brazylijskich zawodniczek, Juliana Malta.

Nowa rozgrywająca KGHM Metraco Zagłębia Lubin wróciła do Europy, po pięciu latach gry w rodzimej lidze – Chciałam wrócić do Europy i to był główny powód mojej decyzji. Była propozycja z Zagłębia Lubin, na którą się zdecydowałam. Nie bez znaczenia był także fakt, że gra tu Juliana Malta – mówiła Adriana do Nascimento Lima.

Wcześniej 30-krotna reprezentantka Brazylii występowała na Starym Kontynencie. Swoją przygodę z europejską piłką ręczna zaczynała w austriackim Hypo, które bardzo dobrze zna Bożena Karkut – Trzeba korzystać ze znajomości i oczywiście zasięgnęłam opinii o naszej nowej zawodniczce. W Hypo grała parę ładnych lat temu, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. To dobrze wyszkolona technicznie zawodniczka, która potrafi grać zarówno w obronie, jak i w ataku – ocenia szkoleniowiec miedziowych.

Nowa zawodniczka KGHM Metraco Zagłębia Lubin występować będzie z numerem 30 na koszulce. Najprawdopodobniej brazylijską rozgrywającą zobaczymy już podczas środowego meczu Pucharu Polski z Energą AZS Koszalin.