Wpisy

Bożena Karkut podsumowuje turniej w Michalowcach

Pierwsze kontrolne granie mają za sobą piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Podczas turnieju w słowackich Michalowcach Miedziowe rozegrały trzy mecze sparingowe.

Lubinianki na Słowacji zmierzyły się z gospodyniami Iuventą Michalowce, SC Minaur Baia Mare z Rumunii oraz węgierskie GVP Europe Vác – Podczas turnieju miałyśmy okazję zmierzyć się z różnymi stylami piłki ręcznej, jaką prezentują te zespoły. W większości był to szybki handball z twardą obroną. Dla nas to było pierwsze granie w okresie przygotowawczym i jak na razie jeszcze czeka nas sporo pracy, między innymi w aspekcie zgrania drużyny, gdyż mamy kilka nowych twarzy w zespole. Bardzo jestem zadowolona z gry naszych młodych wychowanek, które w konfrontacji z silnymi drużynami wypadły naprawdę dobrze – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Kolejny turniej czeka lubinianki już w najbliższy weekend. Od piątku do niedzieli Metraco Zagłębie Lubin będzie gospodarzem 22. Międzynarodowego Memoriału Henryka Kruglińskiego.