Wpisy

Bożena Karkut podsumowuje transfery

Pięć nowych zawodniczek zobaczymy w nowym sezonie w barwach Metraco Zagłębia Lubin. O podsumowanie transferów poprosiliśmy trener miedziowych, Bożenę Karkut.

Alina Wojtas: Tej zawodniczki na pewno nikomu przedstawiać nie trzeba. Alina Wojtas jest znana kibicom żeńskiej piłki ręcznej nie tylko w naszym kraju, ale i zagranicą. Przyszła do nas jako ostatnia i wzbudziła największe zainteresowanie i emocje. Liczymy na jej rzut z drugiej linii oraz grę z kołem. Będzie to bardzo przydatna zawodniczka do gry w obronie system 6-0. Ostatnie lata spędziła w lidze norweskiej, gdzie zdobywała trofea, co mówi samo za siebie.

Klaudia Pielesz: Zawodniczka, którą dobrze tutaj w Lubinie znamy. Grała w Zagłębiu, a ostatnie sezony spędziła w Bundeslidze. W Niemczech zebrała kolejne doświadczenie i wierzymy, że zaprocentuje ono w naszych meczach. Podobnie jak Alina Wojtas Klaudia Pielesz jest obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i również ma być zagrożeniem w drugie linii.

Marta Rosińska: Zawodniczka uniwersalna, która może grać praktycznie na każdej pozycji, zarówno w ataku, jak i obronie. Martę obserwowałam już od dłuższego czasu w pojedynkach przeciwko nam i bardzo jej gra przypadła mi do gustu. To zawodniczka od zadań specjalnych, będzie Jokerem w naszej talii.

Agata Wasiak: To kolejna uniwersalna zawodniczka, mogąca grać na każdym rozegraniu. Przychodzi do nas w młodym wieku. Na zapleczu Superligi rzucała bardzo dużo bramek, będąc najskuteczniejszą zawodniczką pierwszej ligi.

Adrianna Górna: Zawodniczka młodego pokolenia, która ociera się o kadrę Polski. Liczymy na jej pomoc z prawej strony. Kolejny raz stawiamy na mieszankę młodości i doświadczenia, stąd takie transfery.