Wpisy

Bigos dobry na niepogodę

W 25. minucie derbowego spotkania z KPR Jelenia Góra debiut w lubińskich barwach zaliczyła nowa zawodniczka Zagłębia, Brazylijka Juliana Malta Varela – czytamy w dzisiejszym wydaniu Słowa Sportowego.

Uniwersalna rozgrywająca z Kraju Kawy już w pierwszym występie pokazała się z bardzo dobrej strony jako dynamiczna i skuteczna (rzuciła 4 bramki) zawodniczka. – Bardzo cieszę się z występu, gdyż wygrałyśmy mecz. Widać, że nasza drużyna jest silna. Jestem zadowolona z pobytu w Lubinie, dobrze trenuje mi się też z dziewczynami z zespołu – mówiła po spotkaniu Juliana.

Mimo, że przebywa w naszym kraju od niedawna, Juliana zdążyła już zapoznać się z niektórymi naszymi zwyczajami oraz skosztować specjałów polskiej kuchni. – Smakowały mi pierogi oraz bigos, który jest naprawdę dobry. Przede wszystkim są tu jednak dobrzy ludzie i to mi się podoba – podkreślał zawodniczka. – W Polsce zaskoczyła mnie natomiast pogoda. W moim mieście w Brazylii jest słonecznie i bardzo ciepło, a kiedy wyszłam tu na dwór pomyślałam „Ale zimno!”. Na szczęście zdążyłam już kupić ciepłą kurtkę, więc jest w porządku – uśmiecha się sympatyczna szczypiornistka.

Więcej w Słowie Sportowym