Wpisy

Baltica Summer Cup: Szóste miejsce Zagłębia

bscW swoim ostatnim meczu podczas międzynarodowego turnieju towarzyskiego Baltica Summer Cup piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin zmierzyły się z gospodyniami imprezy, Pogonią Baltica Szczecin.

Podopieczne Bożeny Karkut rozpoczęły od mocnego uderzenia i po pięciu minutach prowadziły 4:1. Widząc nieporadność swojej drużyny o czas poprosił Adrian Struzik. Szybko przełożyło się to na wynik, gdyż Pogoń wyszła na prowadzenie 5:4. Na kolejną bramkę miedziowe czekały aż 17. minut, wówczas na tablicy wyników było 7:5 dla gospodyń. Strzelecką niemoc Zagłębie przerwało za sprawą Sanji Premović. W 26. minucie lubinianki zmniejszyły straty do jednej bramki, a sześć z ośmiu trafień dla miedziowych w pierwszej połowie było autorstwa Joanny Obrusiewicz.

W drugiej połowie, a konkretnie po dziesięciu jej minutach podopiecznym Bożeny Karkut udało się doprowadzić do remisu po 12. Kolejne dziesięć minut to lepsza gra Pogoni i wynik 5:1, który sprawił, że zrobiło się 17:13. Na dziesięć minut przed końcem, po dwóch trafieniach Pauliny Piechnik miedziowe zmniejszyły straty do dwóch trafień – 18:16, ale chwilę później przewaga szczecinianek znów wzrosła do czterech bramek. W 53. minucie o czas dla Zagłębia poprosiła Bożena Karkut, ale wygrana Pogoni stała się faktem.

Przypomnijmy, iż podczas Baltica Summer Cup KGHM Metraco Zagłębie Lubin wystąpiło bez kilku kontuzjowanych zawodniczek, w tym Karoliny Semeniuk, Juliany Malty, Anny Pałgan, Agnieszki Jochymek czy Pauliny Tracz.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:18 (10:8)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Robótka, Brenkus, Załęczna 4, Piekarz 2, Daszkiewicz, Obrusiewicz 8, Konofał, Paluch, Premović 2, Piechnik 2, Walczak, Milojević.