Wpisy

B. Karkut: Nasza gra pozostawiała wiele do życzenia

Minęły trzy ligowe kolejki a już czeka nas przerwa w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. Miedziowe kolejny mecz o punkty rozegrają dopiero 11 października.

Przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana jest zgrupowaniem reprezentacji Polski, na które z ekipy KGHM Metraco Zagłębia Lubin uda się Kinga Byzdra. Do kolejnych meczów wicemistrzynie Polski nie będą przygotowywać się w pełnym składzie – Na zgrupowanie Kadry uda się Kinga Byzdra, a Kaja Załęczna i Vanessa Jelić poświęcą ten czas na leczenie kontuzji. Pierwszy tydzień treningów poświęcimy na zajęcia ogólnie, później będzie sporo zajęć z piłką – mówi Bożena Karkut.

W ostatnim meczu ligowym przed przerwą KGHM Metraco Zagłębie Lubin wygrało w Jeleniej Górze z KPR-em 25:24. Lubinianki odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale swoją grą nie zachwyciły – Po słabym początku sezonu chciałyśmy w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo i to nam się udało. Nasza gra pozostawiała jednak wiele do życzenia, o czym może świadczyć choćby ilość błędów. Do zwycięstwa walnie przyczyniły się trzy zawodniczki: Monika Maliczkiewicz w bramce, Vanessa Jelić w obronie i Sabina Kobzar, która wzięła ciężar gry na swoje barki – podsumowała trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin.