Wpisy

Arek Moryto – Gladiator!

Po meczu finałowym PGE Vive Kielce – Orlen Wisła Płock rozdane zostały Gladiatory. Dwie nagrody zgarnął Arkadiusz Moryto! Nasz skrzydłowy otrzymał statuetki za tytuł Króla Stzrelców oraz najlepszego skrzydłowego PGNiG Superligi Mężczyzn.

Zawodnik Sezonu – Adam Malcher Gwardia Opole

Do tytułu Zawodnika Sezonu nominowani zostali także Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock) i Alex Dujszebajew (PGE VIVE Kielce), Marko Panić (Azoty-Puławy), Martin Galia (NMC Górnik Zabrze)

Trener Sezonu – Rafał Kuptel Gwardia Opole

Środkowy rozgrywający sezonu – Dean Bombac PGE VIVE Kielce

Pozostali nominowani do tytułu to Kamil Mokrzki (Gwardia Opole), Jakub Moryń (Meble Wójcik Elbląg).

Skrzydłowy sezonu – Arkadiusz Moryto Zagłębie Lubin

W poprzednim sezonie przebojem wkradł się do PGNiG Superligi. Zgarnął Gladiatora za Skrzydłowego Sezonu i dostał nominacje do Odkrycia. Ten sezon miał jeszcze lepszy. 20-latek z Krakowa rzucił rekordową liczbę bramek w tym sezonie 227. Do niego należy również rekord ligi zawodowej pod względem rzuconych bramek w jednym meczu – 15 trafień w meczu ze Stalą Mielec. Takim mam charakter, krakowski, nowohucki, jestem zawzięty i zawsze gram do końca. Nawet jeśli to była by gra o pietruszkę. – śmieje się Moryto. Jego talent szybko wyłapały władze PGE VIVE Kielc, z którymi Moryto podpisał kontrakt i będzie reprezentował kieleckie barwy od sezonu 2018/2019.

Do tytułu nominowani zostali także Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Tomczak (NMC Górnik Zabrze), Blaz Janc (PGE VIVE Kielce), Manuel Strlek (PGE VIVE Kielce).

Odkrycie Sezonu – Patryk Mauer Gwardia Opole

Pozostali nominowani do tytułu to Jakub Moryń (Meble Wójcik Elbląg) i Kacper Adamski (KPR Legionowo).

Obrotowy sezonu – Bartosz Jurecki Azoty-Puławy

Pozostali nominowani do tytułu Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk) i Julen Aginagalde (PGE VIVE Kielce)

Obrońca Sezonu – Mateusz Jachlewski PGE VIVE Kielce

Pozostali nominowani to Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock), Marko Mamic (PGE VIVE Kielce).

Król Strzelców – Arkadiusz Moryto Zagłębie Lubin

W tym sezonie nie miał sobie równych. W rundzie zasadniczej zdobył 217 bramek (wszystkich w sezonie zdobył 227), wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Kacpra Adamskiego o 42 bramki. Totalnie zdominował tę konkurencję w tym sezonie. Ustanowił także rekord ligi zawodowej w liczbie rzuconych bramek w jednym meczu – 15. W tym sezonie Moryto trafiał ze skrzydła, z rzutów karnych i także z rozegrania. Niesamowicie wszechstronny zawodnik, z świetną techniką. Mając takich zawodników możemy być spokojni o przyszłość polskiej reprezentacji. Od przyszłego sezonu będzie reprezentował PGE VIVE Kielce.

Bramkarz Sezonu – Adam Malcher

Pozostali nominowani do tytułu to Martin Galia (NMC Górnik Zabrze) i Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Boczny Rozgrywający Sezonu – Alex Dujszebajew PGE VIVE Kielce

Pozostali nominowani to Marek Szpera (Energa MKS Kalisz), Marko Panić (Azoty-Puławy), Iso Sluijters (NMC Górnik Zabrze), Gilberto Duarte (Orlen Wisła Płock)

SuperGladiatory dla Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego za wybitny wkład w Polską Piłkę Ręczną.