Wpisy

Alina Wojtas kończy sportową karierę!

To już oficjalna informacja – Alina Wojtas zakończyła sportową karierę! O decyzji zawodniczki zadecydowały względy osobiste. 

Alina Wojtas do naszego klubu dołączyła przed startem obecnego sezonu. Jej powrót do rodzimej Superligi okrzyknięty został mianem transferowego hitu. Okazuje się, że Metraco Zagłębie Lubin jest ostatnim klubem w sportowej karierze zawodniczki – Po Żanie Marić Alina Wojtas, to kolejna zawodniczka, która miała duży wpływ na grę naszego zespołu. Bardzo żałuję, że ze względów osobistych postanowiła zakończyć karierę. Dziękuję Alinie z całego serca za grę dla Zagłębia i życzę jej i partnerowi życiowemu Jakubowi Świerczokowi wszystkiego najlepszego. Pomimo tych osłabień cele sportowe drużyny nie zmieniają się. Wierzę, że te dziewczyny, które zostały dadzą radę w osiągnięciu naszych celów – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Alina Wojtas czterokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski z MKS-em Lublin, ma na swoim koncie także dwa mistrzostwa Norwegii z Larvik. Z tym klubem zdobyła także srebrny medal Ligi Mistrzów. Wielokrotna reprezentantka Polski uczestniczyła w mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy.