Wpisy

SF: Liga Zawodowa we wrześniu. Niebawem poznamy szczegóły

– Niebawem wystartuje w Polsce Liga Zawodowa piłki ręcznej. Wkrótce poznamy jej skład, system rozgrywek, terminarz oraz oprawę graficzną – pisze do kibiców Prezes Zarządu Superliga sp. z o.o. Łukasz Gontarek.

„Szanowne Przyjaciółki i Szanowni Przyjaciele Piłki Ręcznej,

Stajemy przed historyczną szansą na rozwój dyscypliny sportu, która przynosi wiele radości i dumy wszystkim nam, kibicom. Dzięki zaangażowaniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Klubów dokonuje się profesjonalizacja rozgrywek. Zaczynamy od najwyższego szczebla rywalizacji panów, ale w przyszłości jak najbardziej możliwe jest dołączenie do tego procesu ligi pań.

Z niecierpliwością oczekujemy na przedstawienie wam wszystkich informacji na temat nadchodzącego sezonu 2016/2017. Nadrabiając wieloletnie zaległości, wspólnymi wysiłkami zaangażowanych podmiotów udało się doprowadzić do wdrożenia profesjonalizacji w formie, która pozwoli na właściwy rozwój piłki ręcznej na poziomie klubowym. Sezon wystartuje zgodnie z planem, a już niedługo oficjalnie przedstawimy skład, system rozgrywek, terminarz i nową szatę graficzną zawodowej PGNiG Superligi Mężczyzn.

Dokładamy wszelkich starań, by nowa odsłona rozgrywek była na każdym poziomie adresowana do was – Kibiców. Pragniemy, by również dzięki waszemu zaangażowaniu, pasji i dumy Superliga stała się wyjątkową organizacją na sportowej mapie Polski. Ma być nie tylko atrakcyjna wizualnie i sportowo, ale utrwalać wartości, które reprezentuje piłka ręczna: wspólnotę, wzajemny szacunek, fair play, siłę zespołu, niezłomność i walkę do końca.

Wasza rola w tym projekcie jest bardzo ważna. To wy angażujecie swój czas i wysiłki na kibicowanie drużynom, które darzycie szczególną sympatią. Często inicjujecie i bierzecie udział w ważnych lokalnych wydarzeniach, akcjach charytatywnych oraz innych pozasportowych działaniach wokół Klubu. Jako liga jak najbardziej chcemy podkreślać rolę Kibiców i promować ich wspaniałe aktywności, by wspólnie kształtować wyjątkową społeczność Superligi.

To również od was – kibiców – zależy, czy uda nam się w pełni wykorzystać potencjał nowej formuły PGNiG Superligi. Wasza postawa przełoży się na zainteresowanie mediów, sponsorów i nowych sympatyków piłki ręcznej. Atmosfera, jaką będziecie budować na halach, oprawy meczowe, szacunek do zespołu i kibiców drużyny przyjezdnej, szacunek do arbitrów – to wszystko przełoży się na wizerunek PGNiG Superligi, a zarazem i możliwości dla wszystkich uczestniczących w rozgrywkach Klubów.

Dlatego gorąco liczymy na wasze wsparcie i zaangażowanie. Z ogromną dumą i życzliwością stwierdzamy: jesteście współodpowiedzialni za ten szczególny projekt. Chcemy, by był on sukcesem całego środowiska piłki ręcznej i owocował w dalsze znakomite rezultaty polskich drużyn, które dają nam tyle satysfakcji.

Z całym przekonaniem deklarujemy, że jesteśmy zawsze otwarci na wasze uwagi, pomysły i rekomendacje. Już teraz serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych kroków Superligi oraz udziału w inauguracji sezonu i wydarzeniach towarzyszących, które odbędą się już we wrześniu.
Ze sportowym pozdrowieniem,

Łukasz Gontarek
Prezes Zarządu Superliga sp. z o.o.”

źródło: sportowefakty.wp.pl